Oprowadzania kuratorskie

Podczas niedzielnej Gali w Filharmonii Koszalińskiej oficjalnie otworzyliśmy wystawę „Otwieranie. Plenery koszalińskie w Osiekach 1963-1981”. Ze względu na to, że nasze Muzeum nie mogłoby pomieścić wszystkich zaproszonych gości w swoim gmachu, musieliśmy zrezygnować z tradycyjnego wernisażu.

Dopiero w kolejnych dniach otworzyliśmy sale wystawowe dla zwiedzających. Przez dwa dni odbywały się oprowadzania kuratorskie. Pierwsze z nich przeznaczone były, między innymi, dla uczestników Plenerów w Osiekach, przyjaciół Muzeum, przedstawicieli mediów oraz zaproszonych gości.

Poszczególne grupy znajdowały się pod troskliwą opieką kuratorów: Łukasza Rozmarynowskiego i Marcina Szeląga oraz dyrektora koszalińskiego Muzeum Zygmunta Kalinowskiego. Spotkaliśmy się z wieloma komentarzami, pytaniami i pozytywnymi opiniami ze strony zwiedzających, za które bardzo dziękujemy.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wartościowe jest zwiedzanie wystawy z osobami, które ją tworzyły i są odpowiedzialne za wybór eksponowanych prac, dlatego też o kolejnych oprowadzaniach kuratorskich będziemy informować na bieżąco.

Skip to content